KDO jsme

KDO jsme

Vaše přání je naší motivací!

Naše obchodní filozofie se odráží ve všech oblastech podnikové struktury, vyjadřuje naše klíčové podnikové cíle a dáva nám jasnou orientaci pro veškerou firemní činnost. Naším hlavním cílem je spokojený zákazník.

Heidrive - Historie

 

Sami sebe vidíme jako tým specialistů na pohonnou a systémovou techniku konstruovanou na míru dle požadavků zákazníka. Jako ekonomicky nezávislá, inovativní společnost jsme se stali partnerem pro různá průmyslová odvětví. S přibližně 300 zaměstnanci a ve dvou lokalitách vyrábíme elektromotory, převodové motory a elektronické sestavy, jakož i systémové jednotky v oblasti zdravotnické a laboratorní techniky.
Naše výrobky jsou známé pro svoji spolehlivost a kvalitu. S naším silným a zkušeným vývojovým týmem expertů navrhujeme pohonné systémy a technologie přizpůsobené pro Vaši individuální potřebu. Intenzivním řízením projektů a vysokou úrovní vlastní výroby přinášíme svým klientům komplexní servis od fáze technického návrhu až po dodávku zařízení. Ať už jde o vývoj nového řešení nebo modifikaci Vašich výrobků, nabízíme Vám kompetentní poradenství a plnou podporu.

Více než 70 let zkušeností s pohonnou technikou:


Historie firmy Heidrive GmbH sahá až po rok 1720. Již tenkrát byla provozována kovárna v Schwabach a v roce 1938 z ní vznikla továrna na obrábění kovů, která se postupně celosvětově rozrostla. Poté, co byly v roce 1951 vyvinuty a vyrobeny první elektrické motory, se v roce 1961 otevřel závod v Kelheimu, který je dnešním hlavním sídlem společnosti. V roce 1968 vznikla další provozovna v Kelheimu, ve které se vyrábí systémové jednotky a v 1995 pobočka Heidrive s.r.o. v Mrakově, České republice.

V lednu 2015 byla oddělena devize systémové techniky do samostané firmy Pasotec GmbH. Tím tato společnost převzala významnou roli ve firemní struktuře společnosti.

Od ledna 2016 patří Heidrive GmbH pod amerického výrobce pohonné techniky Allied Motion Technologies Inc.